توانمندسازی و اشتغال

توانمندسازی و اشتغال

توانمندسازی یعنی ارتقا توانایی ها و گسترش دایره انتخاب های راهبردی فردی و اجتماعی سرپرست خانوار و زمینه ساز برای برخورداری او از فرصت های اقتصادی و فرهنگی جهت تغییر وضعیت زندگی خود و تاثیر بر محیط پیرامون در فرایند مشارکتی. فرهنگ توانمندسازی نیازمند مشارکت و توجه همزمان فرد سرپرست، خانواده و اجتماع است. توانمندسازی یک مفهوم وابسته به فرهنگ است. فرایند توانمندسازی با مداخله و تسهیل گری ذینفعان درونی و برونی امکان پذیر است. توانمندسازی دارای ابعاد مختلفی است مانند اجتماعی و فردی، روان شناحتی، حقوقی، قانونی و اقتصادی که توجه به این ابعاد مستلزم آموزش رسمی و غیر رسمی می باشد. نیل به اهداف توانمندسازی از طریق ارتقا حس خودباوری و اعتماد به نفس، اشاعه و ترویج فرهنگ خانواده محوری و تحکیم بنیان خانواده، ایجاد زمینه برای امرار معاش، بهبود استعدادها و توانایی زنان، ارایه و انتقال تجارب موفق زنان، ارایه و انتقال تجارب موفق زنان سرپرست خانوار به یکدیگر می باشد.

موسسه خیریه نورا به منظور حمایت از مددجویان، اقدام به تشکیل کمیته اشتغالزایی برای مددجویان نموده است که در راستای توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مددجویان می باشد. در این راستا همچنین اقداماتی در جهت کارآفرینی اجتماعی در خیریه نورا انجام شده است.

هدف از تدوین این روش ایجاد رویه‌ای  هدفمند در ارایه خدمت به مددجویان جهت توانمندی ماندگار آنها و کمک به بازگشت آنها به جامعه می باشد.

بازبینی در برنامه ریزی ها و تعریف استراتژی و در نهایت طراحی هویت سازمانی نو  در خدمات دهی موسسه خیریه محبان الزهرا سلام الله علیها  (نورا )  به مدد جویان تحت پوشش مجموعه وایجاد خط مشی کارآمد با استفاده از ظرفیت دانشگاهها و علم روز همچنین نیروی انسانی کارآمد متخصص و مومن از میان  اساتید و دانشجویان دانشگاه های کشور  در بالابردن کیفیت خدمات دهی مجموعه خیریه به مدد جویان تحت پوشش

 

رویه ی هدفمند با استفاده از سه واحد عملیاتی و متخصص انجام می پذیرد :

الف ) واحد مشاوره و درمان : با هدف بازپروی و انجام کار حرفه ای مشاوره و درمان توسط متخصصین  رشته روانشناسی

ب) واحد اشتغال:  ایجاد ظرفیت شغلی مناسب برای جامعه هدف و پی گیری جذب مددجویان به بازار کار

ج) واحد روابط عمومی و تبلیغات رسانه ای : تبیین اهداف مجموعه به افکار عمومی و سازمان های مرتبط  و جذب سرمایه های جدید و درنهایت تامین منابع موثر مجموعه با هویت سازمانی جدید همچنین تهیه گزارش برای هیات مدیره

 

برخی از فواید انجام طرح توانمند سازی :

  1. ایجاد زمینه ی بازگشت به جامعه مددجویان تحت پوشش خیریه
  2. حذف وابستگی مالی و عدم تمدید مجدد و مکرر پرونده های تحت پوشش
  3. حل مشکلات روحی و روانی و احیای باور استقلال طلبی و بازگشت به روند طبیعی در میان مددجویان تحت پوشش
  4. مدیریت مناسب منابع مالی مجموعه و خدمات دهی هدفمند به مراجعین و مدد جویان و در نهایت خدمات دهی به جمعیت بسیار بیشتر با توجه به محدودیت های منابع مالی
  5. ایجاد هویت سازمانی با ارزش افزوده مناسب و راه اندازی مجموعه نو در بین خیریه های موجود با هدف بازپروی مددجویان
  6. تقلیل زمانبندی فعال بودن پرونده تا مدت یک تا سه ماه

دامنه کاربرد این روش اجرایی در گام اول برای بانوان تحت پوشش این موسسه با اولویت سرپرست خانوار بودن انها سنجیده می شود معیار دامنه انتخابی این بانوان در رنج سنی ۱۸تا ۴۵سال در جهت تاثیرپذیری و توانایی انجام کار موثر را شامل می‎گردد.

در پروژه توانمندسازی برای هر مددجو  از مرحله درمان تا اشتغال در هر ماه مبلغ 140000تومان هزینه تعریف شده است که در بازده زمانی یک  تا هشت ماه بستگی به سطح آسیب مددجو برای وی تا زمان اتمام خدمات بوجه تعریف می گردد.

درگاه پرداخت آنلاین پورتال

انواع کمک ها به صورت آنلاین